Od wielu lat w polskim transporcie weselnym dominują wypożyczone luksusowe samochody. Większość par młodych do wspólnego życia chce wjechać luksusowo. Jednak od pewnego czasu, coraz chętniej młode pary korzystają z alternatywnych form dojazdu na swoją uroczystość. Sprawdźcie które z nich warto wziąć pod uwagę podczas planowania transportu na ślub i wesele!

Stare klasyczne samochody

Stare auta po renowacji cieszą się coraz to większą popularnością. Samochody z lat 30-tych, czy te odrobinę młodsze cieszą oko wszystkich zaproszonych gości. Jednak chyba największą radość sprawia nasz polski maluszek, obecnie rzadko spotykany na drogach, a jeszcze kilka lat temu znajdował swoje miejsce, w każdej polskiej rodzinie. Choć mały i ciasny, na pewno zmieści parę młodą i kartonik procentowego napoju, który trafi w ręce osób robiących tzw. bramy, czy zastawki.

Rowerowy tandem

Jest to świetna alternatywa dla miłośników rowerów. Pan młody, który przyjeżdża po przyszłą żonę na rowerze, ona, która wskakuje w białej sukni i z welonem na siodełko i razem pedałują do kościoła, aby powiedzieć sobie sakramentalne tak. Rowerowe opcje są dwie, pierwszą z nich jest standardowy tandem, gdzie jedna osoba siedzi za drugą. Jest to opcja mniej korzystna dla pani młodej, która w sukni ślubnej może mieć kłopoty z jazdą na rowerze. Druga opcja wymaga większego wysiłku, ale jest znacznie korzystniejsza. Można wybrać rower, na którym para młoda siedzi na ławeczce, a pod nogami ma pedały. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba się bać o potarganie sukni. Świetnym pomysłem jest również zaangażowanie gości w rowerową podróż do kościoła i na salę weselną. Taki dojazd na pewno zostanie w pamięci przez wiele lat i sprawi niepisaną radość przechodniom.

Karoca z kilkoma końmi

Wszystkie małe dziewczynki, które oglądały bajkę „Kopciuszek” na pewno marzyły o dniu swojego ślubu i karocy z kilkoma końmi, która zawiezie parę młodą do ślubu. Choć bajki są bajkami, tak ten element może się naprawdę spełnić. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w Polsce było rzeczą normalną, że para młoda jechała karocą do ślubu, czasem był to zwykły ustrojony wóz, ale konie były zawsze. Dziś jest to szczyt luksusu i piękne widowisko, na które warto wydać ostatnie pieniądze, w końcu dzień wsunięcia obrączki na palec jest najważniejszym dniem w życiu każdej księżniczki.

Alternatyw dla dużych, nowoczesnych i luksusowych samochodów jest kilka. Nie ma jednej złotej rady, którą wybrać, najważniejsze to zrealizować swoje marzenia w tym najważniejszym dniu młodej pary.