Jednym z największych dylematów przyszłej pary młodej w trakcie przygotowań do wesela, jest kwestia ustalenia liczby gości. Ile osób potrzeba, by przyjęcie okazało się udaną zabawą? Na co zwrócić uwagę, podejmując decyzję o wielkości wesela. Oto kilka porad, które pozwolą wam rozwiązać ten problem. Zobaczcie już teraz, zanim ogarnie was przedweselna gorączka!

Ile osób zaprosić na wesele

Sześćdziesiąt? Osiemdziesiąt? Sto? A może dwieście? Na ile osób powinno się organizować wesele? Nie ma tak naprawdę jednej ustalonej zasady. Zarówno na mniejszych, jak i większych przyjęciach można bawić się wspaniale. Ważne jednak, aby lista gości nie wypełniła się przypadkowymi osobami, które nie będą czuć się komfortowo w otoczeniu innych zaproszonych. Planując listę gości, warto wspólnie uwzględnić kilka czynników, które z pewnością pomogą ustalić jakiś limit.

Po pierwsze: sala

Podejdźcie do sprawy logistycznie i zorientujcie się, ile osób może pomieścić sala, na jakiej planujecie wesele. Może bowiem okazać się, że zaplanowanych 150 osób, trzeba będzie zrezygnować z 30. Błąd rachunkowy można popełnić również w drugą stronę i zaprosić za mało osób do wielkiej i przestronnej sali. Wówczas nasze wesele może zaprezentować się ubogo i nieco pusto!

Po drugie: selekcja

Warto usiąść ze swoim przyszłym małżonkiem/przyszłą małżonką i dokonać dokładnej selekcji gości. Pomyślcie, kto na pewno musi zjawić się na waszym weselu. Jeśli w pewnym momencie braknie wam nazwisk do wpisania na listę, oznacza to, że ta powinna być już powoli zamykana. Warto mimo wszystko sporządzić listę rezerwową, na wypadek, gdyby sporo osób „pierwszego wyboru” zrezygnowało z udziału w zabawie.

Po trzecie: koszty

Im więcej osób, z tym większym wydatkiem trzeba się liczyć Przekalkulujcie, na jaką imprezę możecie sobie pozwolić. Jeśli zauważycie, że wasz budżet nie jest wyjątkowo okazały, łatwiej będzie wam zamknąć spis zaproszonych osób.

Pamiętajcie o liście rezerwowej!

Warto przypomnieć raz jeszcze, aby nie lekceważyć listy rezerwowej. Spora część osób, którą zaprosiliście na wesele, może odmówić przyjścia na przyjęcie z różnych powodów. Aby nagle sala nie zaczęła świecić pustkami, warto mieć spis gości, których zaprosimy w trybie awaryjnym.

Im więcej tym lepiej?

W żadnym wypadku! Ważne, aby na waszym weselu bawiły się osoby dla was bliskie, które będą cieszyć się tym ważnym dla pary młodej dniem! Udane przyjęcie może odbyć się nawet w gronie 50 gości! Wystarczy dobrać do nich odpowiednią salę, dobrą muzykę, a dobra atmosfera sama pojawi się w trakcie zabawy!