Kilka żelazek, parę odkurzaczy i co najmniej dwie lodówki – to największy prezentowy koszmar wszystkich nowożeńców. Na praktycznie wszystkich weselach nie ma prezentów, które się nie powtarzają. Jest to irytujące nie tylko dla pary młodej, ale także dla gości, którzy sprezentowali kolejny odkurzacz. W końcu każdy chce, aby jego prezent był jedyny i wyjątkowy. Takich sytuacji w bardzo prosty sposób można uniknąć, wystarczy zrobić listę prezentów.

Jak zrobić listę prezentów?

Możliwości stworzenia listy jest wiele. Najbardziej popularną jest tradycyjna, papierowa lista. Wraz z zaproszeniem goście otrzymują taką listę. Do nadzorowania listy najczęściej wybierani są świadkowie, którzy powinni konsultować się z gośćmi i wykreślać zarezerwowane przez nich prezenty. Jednak jest tutaj spora odpowiedzialność i gości i świadków, nie zawsze goście pamiętają o tym, aby poinformować świadków, że kupili dany prezent. Może w takiej sytuacji dojść do powtórzonego prezentu. Niestety czynniku ludzkiego nie da się uniknąć.

Kolejnym sposobem na przekazanie listy prezentów jest stworzenie formularza internetowego. Goście do zaproszenia dostają link, pod którym znajduje się taki spis podarków. Wystarczy, że jeden z zaproszonych gości zarezerwuje dany prezent, od razu reszta gości będzie o tym wiedziała i nie kupi tego samego prezentu. Osoby, które chcą zaskoczyć swoim wyborem parę młodą niestety przy internetowej liście nie będą mogły pochwalić się swoją wyobraźnią – para młoda z góry będzie wiedziała jakie dostanie prezenty.

Najnowszym rozwiązaniem są portale ślubne, na które para młoda wrzuca listę swoich marzeń, a goście przelewem internetowym mogą je realizować. Nowożeńcy najczęściej decydują się na wycieczki, wyposażenie mieszkania i małe marzenia. Oczywiście jeden gość nie musi wpłacić całej kwoty na daną propozycję prezentu, może jedynie dorzucić się do większej całości.

Niezależnie od tego jaką listę stworzymy – czy internetową, tradycyjną, czy przez portal i tak jest ona najlepszym rozwiązaniem. Ściąga odpowiedzialność z gości, którzy nie muszą dawać prezentów w ciemno, a nowożeńcom daje komfort niepowtarzalnych prezentów oraz możliwość realizacji marzeń.