Jedną z najważniejszych do ustaleń kwestii w trakcie przygotowań do wesela, jest oczywiście menu. Przyszli państwo młodzi nierzadko mają twardy orzech do zgryzienia przy komponowaniu jadłospisu, jakim uraczą gości na swoim ślubnym przyjęciu. Czy na weselu lepiej zdać się na klasyczne dania, czy też jednak podjąć pewne ryzyko i zaserwować przybyłym biesiadnikom coś nowoczesnego? Poniżej przedstawiamy wady i zalety obu rozwiązań!

Wesele to najpiękniejszy moment w życiu wielu ludzi. Nic zatem dziwnego, że organizująca przyjęcie para młoda chce, by wszystko na nim było idealnie przemyślane. Bardzo istotnym elementem, o jaki należy zadbać w tracie przygotowań do ślubu, jest oczywiście weselne menu. Jaki powinno przybrać ono kształt? Czy zdecydować się na klasykę, a może modną nowoczesność? Zobacz nasze podpowiedzi.

Menu klasyczne

Klasyczne menu jest z pewnością rozwiązaniem bezpieczniejszym. Na tradycyjnym polskim weselu z pewnością większość osób pochwali dania, które doskonale zna i jakimi zajada się podczas tego typu uroczystości. Dodatkowo mamy większą pewność, że takie menu zostanie dobrze zrealizowane (łatwiej bowiem przyrządzić np. rosół i kotlety schabowe niż wymyślne egzotyczne specjały). Jeśli jednak zależy nam na zrobieniu ogromnego wrażenia oryginalnymi rozwiązaniami, wówczas klasyczne menu jest przegrane na starcie. Warto zatem ustalić, jaki jest nasz priorytet.

Menu nowoczesne

Owoce morza, orientalne smaki i wiele innych oryginalnych pomysłów na weselne menu na pewno mają większe szanse na wywołaniu u gości zaskoczenia. Czy jednak każdy będzie zadowolony z takiego jadłospisu? Niekoniecznie. Takie rozwiązanie jest dobre dla mniejszych przyjęć, na których młodzi mają pewność, że przybyli goście nie będą kręcić nosem nad nowoczesnymi specjałami.

A może tak połączyć oba pomysły?

Idealnym pomysłem na weselne menu jest połączenie klasyki z nowoczesnością. Dajcie gościom wybór! Niech każdy sam zdecyduje, czy woli rozpocząć biesiadę od tradycyjnej polskiej zupy, czy lepiej będzie uraczyć mu się azjatyckim rosołem. W ten sposób zaskoczysz gości ciekawych nowych smaków, jednocześnie zapewniając tradycjonalistom ich ulubione potrawy!

Pamiętajcie! Przed podjęciem decyzji o typie menu, przejrzycie listę gości i zastanówcie się, jakie dania lepiej przypadną im do gustu. Oryginalnych i nowoczesnych rozwiązań można poszukać w Internecie – warto przewertować fora i dowiedzieć się, co sprawdziło się weselach u innych par. Dobrze jest liczyć się też z kosztami – menu nowoczesne niemal zawsze oznacza droższe.