Jeśli zastanawiacie się nad tym w jaki sposób najlepiej wyrazić podziękowania dla rodziców, a sami nie jesteście mistrzami pióra, to ciekawą alternatywą będzie zamówienie wierszyków pisanych na daną okazję. Jest to usługa stale zyskująca na popularności, z której coraz częściej korzystają osoby organizujące ślub i wesele. Sprawdźcie dlaczego warto skorzystać z takiej opcji!

Wiersz na weselu czyli pomysł na podziękowania dla rodziców

Wiele osób zamawia również wiersze jako niespodziankę dla Młodej Pary lub jednego z nowożeńców. Wierszyki ślubne mają na celu wyrażenie uczuć wzajemnych i prezentowane są zazwyczaj przed pierwszym tańcem Młodej Pary na weselu, Oczywiście jest to krótki tekst, maksymalnie 4 zwrotki, podkreślające, jak cenną i ważną osobą jest ta wybrana / wybrany. Wiersz czytany jest przez Pannę Młoda lub Pana Młodego. Oto przykładowy wierszyk:

„Jestem wdzięczny Panu Bogu
Że na życia mego progu
On postawił właśnie Ciebie
Abym mógł poznawać siebie …”

Z kolei wierszyk weselny, to niespodzianka dla Młodej Pary przygotowana w tajemnicy przez rodziców, rodzeństwo, przyjaciół i tych wszystkich, którzy chcą sprawić oryginalny prezent. Jest to tekst pisany na podstawie informacji przekazanych przez zainteresowanych. To informacja o związku Młodej Pary, najważniejszych chwilach z ich dzieciństwa, młodości i dorosłego już życia, takich śmiesznych, ciepłych, osobistych, po prostu ważnych, które przez lata kształtowały właśnie te osoby oraz ich relacje. Oto przykład takiego wiersza:

Monia, mała blondyneczka
Urodziwa, jak laleczka
Oczko w głowie taty – Misia
I zostało tak do dzisiaj

W średniej szkole już dorosła
Tak się zdaje jej, bo poszła
Rzekłbym prawie na całego

Podziękowania dla rodziców to forma wiersza oddzielnie wykonana dla mamy i dla taty. Jest to bardzo intymna, osobista chwila, pełna wzruszeń, ponieważ jest pisana na podstawie informacji przekazanych przez Pana Młodego i przez Pannę Młodą, tych dla nich cennych i ważnych, a szczególnie drogich dla rodziców.

Ty kochany Tato zawsze przy mnie stałeś
Na rękach nosiłeś, ciągle przytulałeś….
Pozwalałeś rosnąć, robić błędy po to…