Większość osób, słysząc hasło atrakcje weselne, od razu wyobraża sobie jakieś niestworzone i z reguły kosztowne aktywności, których organizacja wymaga zatrudnienia sztabu osób. Tymczasem, jest wiele ciekawych atrakcji, których organizacja wcale nie jest droga ani skomplikowana, a do obsługi wystarczą 1-2 osoby. Goście będą się przy tym świetnie bawić co z pewnością rozluźni atmosferę. Poniżej opiszemy kilka takich zabaw, których organizacja nie powinna sprawić Wam większego problemu.

Bańki mydlane

Są jedną z ciekawych i sympatycznych atrakcji ślubnych, które tworzą niepowtarzalną atmosferę. Są też okazją do zrobienia wyjątkowych zdjęć. Do puszczania baniek można użyć specjalnej wytwornicy, którą się wynajmuje wraz z obsługą i odpowiednim płynem. Można też samemu przygotować małe przybory do puszczania baniek, jakie kupuje się dzieciom w sklepach z zabawkami i udostępnić je gościom w jakimś dużym koszu. W dowolnym momencie wesela można zachęcić gości do wspólnej zabawy z puszczaniem baniek. Może to być moment tuż po ślubie, może być przy wejściu na przyjęcie weselne lub podczas pierwszego tańca.

Konfetti

Może być papierowe lub z płatków kwiatów, suszonych lub świeżych. Najlepiej kupić gotowe confetti i zapakować w papierowe tutki, umieścić je w koszach, z których goście będą je sobie wybierali i mogli obsypać parę nowożeńców. Można to zrobić po wyjściu z Kościoła lub z Urzędu Stanu Cywilnego albo przed wejściem na salę weselną. Confetti jest bardziej efektowne niż tradycyjny ryż. Może być bowiem różnobarwne, często też dłużej opada utrzymując się na wietrze i potęgując efekt. Atrakcją może być wynajęcie specjalnej tuby lub nawet kilku, które wyrzucają confetti sprężonym powietrzem.

Balony

Efektowną atrakcją weselną jest wypuszczenie „w świat” balonów wypełnionych helem. Każdy z gości powinien dostać taki balon, a najlepiej kilka (im więcej unoszących się balonów, tym większy efekt) i wszyscy w jednym momencie wypuszczą je z rąk. Do balonów można dołączyć karteczki z imionami państwa młodych i życzeniami od gości. Tym sposobem, o waszym ślubie i miłości dowiedzą się nie tylko najbliżsi, ale także inne osoby w promieniu kilku kilometrów 🙂 Lecące ku niebu balony robią niesamowite wrażenie.

Sztuczne ognie

Ciekawym „dodatkiem” do weselnych atrakcji są sztuczne ognie, którymi goście mogą np. powitać młodą parę. Sztuczne ognie towarzyszą też często pojawieniu się na sali weselnego tortu. Można wynająć profesjonalną firmę do przeprowadzenia pokazu prawdziwie hucznych fajerwerków. Nie jest to tania atrakcja, ale taka firma zapewni nam niezapomniane wrażenia i odpowiednio zadba o bezpieczeństwo.

Sesja zdjęciowa i fotobudka

Bardzo modną ostatnio atrakcją na weselu jest tzw. fotobudka. Są firmy, które wynajmują takie budki wraz z odpowiednim sprzętem fotograficznym oraz różnymi gadżetami i rekwizytami do aranżacji zdjęć z dużą dawką dobrego humoru. Mogą to być różnego rodzaju ramy do stylizacji zdjęć portretowych, różne maski, wąsy, okulary, a także specjalne tła. Zdjęcia można personalizować, wstawiać datę ślubu, imiona nowożeńców czy też inne napisy. Takie zdjęcia są świetną pamiątką z wesela. Fotobudka wykonuje serię zdjęć, a następnie ekspresowo je drukuje. Jej obsługa jest bardzo prosta. Wystarczy wcisnąć „Start” i reszta robi się sama.

Karaoke

Ten element weselnej zabawy przeważnie dobrze się sprawdza i wprowadza bardzo wesołą atmosferę. Na dodatek nie wymaga większych nakładów finansowych. Zazwyczaj, większość wynajmowanych na wesele DJ’-ów ma tę atrakcję w swojej ofercie. Możemy też przygotować ją sami. Po wybraniu piosenek, niezbędne jest wydrukowanie ich tekstów do rozdania gościom oraz nagranie piosenek na płytę. Atrakcja na pewno się wszystkim spodoba, zarówno tym, którzy chwycą za mikrofon, jak i tym, którzy będą przysłuchiwać się z boku. Do karaoke najlepiej przystąpić w jakiejś późniejszej fazie wesela, kiedy goście są już „rozkręceni”, rozbawieni i bardziej swobodni.

Chińskie lampiony miłości

To atrakcja będąca tradycją na Dalekim Wschodzie. Zgodnie z tamtejszymi wierzeniami, lecące ku niebu lampiony mają przynieść nowożeńcom szczęście i boską przychylność. Najlepiej puszczać je oczywiście po zmroku i np. nad jakąś wodą, w której będą się odbijały jak w lustrze (np. nad jeziorem), co spotęguje efekt. Unoszące się w powietrzu rozświetlone lampiony tworzą wyjątkowy widok, tym bardziej, że można je śledzić wzrokiem do kilkuset metrów nad ziemią.