Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, które pozostaje w pamięci na wiele długich lat. Wydarzenie to ma wielką wagę nie tylko dla przyszłego małżeństwa, ale również dla gości którzy pojawią się na ceremonii zaślub oraz przyjęciu weselnym. Ten wyjątkowy moment jest okazją do obdarowania drugiej osoby, okazując w ten sposób swoją wdzięczność oraz przywiązanie. Niestety wybór prezentu nie zawsze należy do łatwych zadań. A warto, aby prezent okazał się trafiony, dlatego specjalnie dla Was przygotowaliśmy kilka uniwersalnych propozycji na prezenty ślubne, które pomogą Wam w podjęciu wyboru.

Kwiaty jako prezent na ślub

Kwiaty to zdecydowanie najbardziej uniwersalny prezent. Pasuje zarówno na uroczystości cywilne, jak i kościele. Kupuje się je niemal na wszystkie okazje – począwszy od urodzin i chrztów, przez urodziny, rocznice, śluby, wszelkie inne okazje, a zakończywszy na samych ceremoniach pogrzebowych. Choć kwiaty wyglądają majestatycznie, to nie zawsze się sprawdzają. Zazwyczaj ich zdolność do przetrwania wynosi kilka dób, a latem, gdy panuje upał, nawet kilka godzin. Przy niektórych okazjach, zwłaszcza jak ślub w środku upalnego lata, warto pomyśleć nad zamiennikiem.

Owoce jako prezent ślubny

Owoce, a ściślej mówiąc kosz owoców, to prezent zyskujący coraz większą popularność jako prezent ślubny. Różnica polega na tym, że w przeciwieństwie do kwiatów, można je spożytkować na wiele różnych sposobów, dlatego sprawdzą się szczególnie w przypadku tak zwanych ślubów „zero waste”, którym przyświeca idea ograniczania marnowania produktów. Inną roślinną alternatywą dla kwiatów ciętych stanowią kwiaty doniczkowe, które potrafią przetrwać zdecydowanie dłużej, a nawet stać się piękną pamiątką po danym wydarzeniu.

Słodycze oraz alkohol w formie prezentu ślubnego

Piękne bukiety kwiatów można zastąpić równie pięknymi bukietami z cukierków. Cukierki czekoladowe, truskawkowe, galaretki, pianki, nadziewane – jeden rodzaj lub wymieszane – okażą się, jakkolwiek to brzmi, przesłodkim prezentem. Można również wręczyć gotową bombonierkę. Dla wielbicieli wszelkiego rodzaju trunków można natomiast wręczyć butelkę dobrego wina lub innego alkoholu.

Pieniądze oraz kupony lotto

Na śluby wypada przyjść także w towarzystwie koperty z pieniędzmi lub kuponami lotto. Pierwsza wersja okaże się pragmatyczna, druga doda nieco adrenaliny. Ewentualnie można wręczyć bilet lub voucher, przykładowo na jakąś imprezę kulturalną.

Przedmioty dla dziecka

Wielu z nowożeńców szybciej lub później planuje dziecko. Ich ślub to doskonała okazja, aby zasypać jeszcze nienarodzonego malucha pierwszymi prezentami. Zwłaszcza jeśli nowożeńcy spieszą się z dzieckiem lub już go oczekują. Wśród takich prezentów znaleźć się mogą pluszaki, zabawki lub nawet przybory do przedszkola.

Pomoc charytatywna

Dla nowożeńców, którzy działają społecznie lub wykazują się wielkim sercem, na pewno spodoba się prezent w formie charytatywnej. Istnieje wiele fundacji, które proszą o pomoc. Goście mogą wręczyć nowożeńcom swoje przelewy na konto fundacji lub drużbowie, po wcześniejszym ogłoszeniu, mogą się przejść i zebrać od gości pieniądze na cele charytatywne.

Coś kulturalnego

Koneserom literatury, muzyki i kina zaproszeni na ślub mogą, a nawet muszą, podarować coś, co ich uszczęśliwi. Chodzi mianowicie o książki, płyty muzyczne i płyty z filmami. To prezent, który po pierwsze przetrwa, a po drugie spożytkuje czas osobom zapraszającym na ślub.