Grecja to kraj, który w wyjątkowy sposób urzeka swoim pięknem. Znajdziemy tam zarówno romantyczne miasteczka, jak i ciche, spokojne plaże pełne złocistego piasku. Są także zapierające dech w piersiach zabytki architektoniczne, które trzeba koniecznie obejrzeć w trakcie zwiedzania. Każda para nowożeńców znajdzie tam coś, co szczególnie przypadnie im do gustu. Dlaczego warto właśnie tam wybrać się w podróż poślubną? Podpowiadamy.

W jakich miesiącach warto wybrać się do Grecji w podróż poślubną?

Jeśli chcemy spędzić miesiąc miodowy w Grecji głównie na opalaniu się i błogim relaksie to warto wybrać maj lub czerwiec. Właśnie wtedy panują idealne warunki do tego, aby po prostu odpocząć na słonecznych plażach i skorzystać z atrakcji pływania w ciepłej wodzie morskiej. Nie ma wtedy dużych tłumów ludzi, więc można liczyć na ciszę i romantyczną atmosferę.

Wiele osób wybiera na wakacje w Grecji jednak lipiec i sierpień. W tych miesiącach przypada szczyt sezonu turystycznego. Plaże są pełne wczasowiczów i imprezowiczów. Otwierają się wszystkie bary, restauracje i kluby. Jeśli uwielbiamy imprezy oraz zabawę do białego rana i nie przeszkadzają nam tłumy turystów, to warto zdecydować się na jeden z takich terminów.

Jeśli marzymy o romantycznych spacerach przy zachodzącym słońcu i zależy nam głównie na zwiedzaniu, to warto wybrać wrzesień, ewentualnie początek października. Temperatury są optymalne zarówno do przyjemnego relaksu przy basenie, jak i do wielogodzinnych wędrówek uliczkami tutejszych miast i miasteczek.

Zobacz także: https://extra-wesele.pl/podroz-poslubna-last-minute-jakie-kierunki-sa-popularne/

Gdzie warto wybrać się w podróż poślubną do Grecji?

Jeśli chcemy połączyć odpoczynek z aktywnym oglądaniem zabytków, to dobrym pomysłem będą wakacje na Krecie. Ciekawą propozycją jest zwłaszcza miasto Chania. Znajdują się tutaj wyjątkowe zabytki, dzielnica przypominający Wenecję oraz unikatowy port pełen małych sklepików. Są tutaj także piaszczyste plaże, na których można odpocząć po dłuższym zwiedzaniu.

Bardzo romantycznym miejscem, często wybieranym przez nowożeńców, jest wyspa Santorini. Znajduje się tutaj bardzo charakterystyczne miasteczko pełne białych domów i kościołów zakończonych niebieskimi kopułami. Są tutaj wyjątkowe, strome klify, które malowniczo prezentują się na tle błękitnej wody morskiej. Aby dostać się na wyspę, wystarczy skorzystać z jednej z popularnych wycieczek fakultatywnych. Wybierając hotel położony nieopodal wyspy Santorini, możemy tam udać się statkiem na całodzienne zwiedzanie. Wiele takich ofert można znaleźć między innymi w biurze podróży https://www.traveligo.pl/.